


| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | NPN |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 180 V |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 160 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Max Collector Current | 600 mA |
| Power Dissipation | 2 W |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Max Cutoff Collector Current | 50 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 200 mV |
| Gain Bandwidth Product | 100 MHz |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43546
Ext.Price$0.43546
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43546 | $0.43546 |
| 10 | $0.34570 | $3.45700 |
| 25 | $0.31503 | $7.87575 |
| 50 | $0.28708 | $14.35400 |
| 100 | $0.26161 | $26.16100 |
| 300 | $0.25102 | $75.30600 |
| 500 | $0.24085 | $120.42500 |
| 1000 | $0.22747 | $227.47000 |
